Strategia Destabilizacji Państw

Strategia Destabilizacji Państw

Jurij Bezmienow, były pracownik KGB, ujawnił i dokładnie opisał metody działania służb sowieckich w dziedzinie propagandy i działalności wywrotowej. W książce „Agentura wpływu” opisał metody działania stosowane za czasów działalności KGB które w niczym nie straciły na aktualności. Obserwując wydarzenia na całym świecie, również i w Polsce, widać to wyraźnie. Trwające w Polsce wysiłki destabilizacji państwa dosłownie odpowiadają metodom działania opisanym przez Bezmienowa. Oto kilka cytatów na temat strategii destabilizacji:
„Ośmieszaj wszystko, co istotne w tradycji kraju twego przeciwnika. Zakłócaj pracę rządu na wszelkie możliwe sposoby. Nie rezygnuj z pomocy najbardziej podłych jednostek w kraju twojego wroga. Potęguj brak jedności i spory wśród obywateli. Zwracaj młodzież przeciw ludziom starszym. Hojnie rozdawaj obietnice i nagrody kolaborantów i wspólnikom” – co zaczerpnięto z dzieła chińskiego stratega Sun Tzu „Sztuka wojny”.
Bezmienow przytacza też stare, ale jakże aktualne fragmenty dokumentu Międzynarodówki Komunistycznej: „Deprawujcie młodzież, kierujcie jej zainteresowanie na seks, zniechęcając ją do religii. Dzielcie społeczeństwo na wrogie sobie grupy, przez poruszanie kontrowersyjnych kwestii pozbawionych znaczenia. Powodujcie upadek zasad moralnych. Zastępujcie tradycyjne wartości judeochrześcijańskie wiarą marksistowsko-satanistyczną”. Metody te były stosowane przez KGB i okazały się bardzo efektywne. Bezmienow w swej książce opisał tajniki działań destabilizujących, manipulacji obliczonej na zawładnięcie świadomością mas, oraz działań dezinformacyjnych prowadzonych przez sowiecką agenturę. To wszystko przypomina nam dokładnie działania, które mają miejsce obecnie w Polsce.
Jurij Bezmienow to były pracownik KGB, który pracował pod przykrywką dziennikarza. Urodził się w Moskwie w 1939 roku, uciekł do Kanady w 1970r a zmarł w 1993r. Jego książka pt. „Agentura Wpływu; Tajniki działalności wywrotowej KGB” została wydana w Polsce w 2020 roku.

Opracowanie Andrzeja Otomańskiego na podstawie tekstu Anny Wiejak
„Były KGB-ista zdradza strategię dokonywania destabilizacji państwa”, za: wpolityce.pl.

+ posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *