To jest moja Matka, ta Ojczyzna!

To jest moja Matka, ta Ojczyzna!

W Dniu Matki warto przywołać wiekopomne słowa naszego Papieża, Jana Pawła II, który w homilii z dnia 3 czerwca 1991 r. na płycie lotniska w Masłowie koło Kielc powiedział:

To jest moja Matka, ta ziemia! To jest moja Matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

JPII 1991

Minęło już 30 lat od tamtego apelu Jana Pawła II do rodaków, a słowa te z każdym rokiem nabierają coraz większego znaczenia. Podczas gdy cała ludzkość pogrąża się w odmętach pandemii Coronovirusa my, Polacy, szczególnie boleśnie odczuwamy nasilenie ataków na Polskę, ataków na naszą religię, wiarę i kulturę, na naszą polską tożsamości i polską rodzinę. Również ze zgrozą i niedowierzaniem obserwujemy nasilające się brutalne ataki na suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego oraz na godność Polski i Polaków. Ataki te przywodzą na pamięć nasze najgorsze doświadczenia.

Członkostwo Polski w NATO oraz w Unii Europejskiej masowo wspierane przez Polaków w kraju i zagranicą było postrzegane po 1989 roku jako panaceum na wszystkie zagrożenia dla Polski. Dziś okazuje się, że był to błąd. Dziś stało się oczywiste, że Unia Europejska kontrolowana przez Niemcy wbrew prawom i traktatom pozbawia mniejsze kraje ich suwerenności w kluczowych obszarach życia społecznego i gospodarczego, narzucając przy tym głęboko demoralizujące antychrześcijańskie wzorce kulturowe. Widzimy też wyraźnie, że NATO nie spełnia pokładanych w nim nadziei gdyż słabość Stanów Zjednoczonych, działalność dywersyjna Rosji, oraz coraz mocniej zarysowujące się różnice interesów wewnątrz sojuszu znacząco ograniczają jego skuteczność.

Polonia w Stanach Zjednoczonych staje przed szczególnymi wyzwaniami mając świadomość, że bezpieczeństwo Polski w dużej mierze zależy od lidera NATO czyli Stanów Zjednoczonych. Tymczasem układ polityczny w Stanach Zjednoczonych okazuje się obecnie niekorzystny dla Polski a rozbita Polonia nie jest zdolna do działania. Światowa lewica, globalne koncerny, oraz roszczeniowe środowiska żydowskie przy współpracy z agenturami historycznych wrogów Polski prowadzą brutalną wojnę informacyjną przeciw Polsce i Polakom. Szerokim echem odbił się na całym świecie artykuł opublikowany w marcu 2021 w prestiżowym piśmie The New Yorker oskarżający naród polski o wymordowanie 3 milionów Żydów w czasie Holocaustu.  Mimo protestu Ambasadora Polski w USA oraz Dyrektora Muzeum Auschwitz wobec skandalicznego kłamstwa zniesławiającego naród polski, artykuł ten nie został wycofany z publikacji. Wręcz przeciwnie został ochoczo podchwycony i nagłośniony przez wpływowe środowiska w Europie.  

Jednocześnie widoczna słabość Stanów Zjednoczonych pogrążonych w wewnętrznej wojnie kulturowej przekłada się na całkowitą niemoc NATO w zablokowaniu niezwykle niebezpiecznego dla Polski projektu Nord Stream 2 wieńczącego strategiczny sojusz energetyczny między Niemcami a Rosją. Realizacja niemieckich interesów kosztem zagrożenia bezpieczeństwa słabszych członków Unii Europejskiej po raz kolejny obnaża prawdziwe oblicze projektu politycznego jakim jest Unia Europejska. Dziś, jak wielokrotnie w przeszłości, stała się ona kolejnym narzędziem imperialnej polityki Niemiec wobec słabszych sąsiadów.

Jakby temu było mało, sąsiadująca z Polską Białoruś postanowiła pokazać swoje pazury.  Polskość na Białorusi jest tępiona od czasów wojny. Mimo nieustannych represji ludność polska na Białorusi cały czas walczy o prawo do zachowania swej tożsamości. Jest to podstawowe prawo człowieka chronione konwencjami, traktatami, a nawet konstytucją Białorusi. Przez lata represje wobec Polaków przybierały różne formy ale nigdy nie osiągały tak drastycznego poziomu jak w marcu 2021 roku, kiedy to aresztowano nauczycieli szkół polskich oraz liderów mniejszości polskiej na Białorusi pod zarzutem siania nienawiści na tle narodowościowym i grożąc im wieloletnią karą więzienia. 

Tak ciężkie represje spadły na mniejszość polską zupełnie niespodziewanie. Szkoły polskie na Białorusi od lat obchodziły Dzień Żołnierzy Niezłomnych jako żołnierzy antykomunistycznego podziemia.  W tym roku działalność ta została niespodziewanie uznana za przestępczą gdyż Polacy padli ofiarą nabrzmiewającego konfliktu wewnętrznego powiązanego z narastającym napięciem międzynarodowym.  Mimo interwencji organizacji międzynarodowych i presji politycznej ze strony Unii europejskiej władze Białorusi przeprowadziły spektakularną akcje terrorystyczną o charakterze międzynarodowym porywając cywilny samolot firmy RyanAir zarejestrowanej w Polsce, w celu porwania młodego dysydenta białoruskiego.

W tym samym czasie demokratyczna administracja Prezydenta Joe Bidena wycofała sankcje na firmy budujące gazociąg Nord Stream 2, przyzwalając na Niemiecko-Rosyjski monopol energetyczny w Europie. Jednocześnie Europejski Trybunał Sprawiedliwości, którzy od lat działa jako narzędzie polityczne w rękach europejskiej lewicy przeciw suwerenności państw Unii Europejskiej, w szczególności Polski, wydał jednoosobowo nakaz zamknięcia kopalni w Turowie, stając się z dnia na dzień pozbawić Polskę znacznej części własnych zasobów energetycznych.  Wszystkie te działania stanowią oczywiste ataki na niepodległość i suwerenność państwa polskiego, na bezpieczeństwo naszej Matki – Polski.

Niestety, wielu z nas gardzi dziś poświeceniem dla kraju, nazywając taką postawę obłędem, chorobą lub wręcz głupotą.  Jest to efekt niebezpiecznej demoralizacji naszego społeczeństwa, w którym odwieczne polskie wartości są wypierane przez rewolucję kulturową, ateizację i kult pieniądza. Działania te generują głębokie podziały i gloryfikują zdradę, przywodząc na pamięć ponadczasowe instrukcje Carycy Katarzyny jak zniszczyć Polskę. Nie wolno nam pozwolić na to aby „Polska zanikała w sercach i umysłach samych Polaków”, jak zarządziła przed wiekami Caryca Katarzyna.  W tym groźnym momencie zwróćmy się ku radom wybitnych synów naszej ziemi. Jan Paweł II, Józef Mackiewicz i Zbigniew Herbert dają nam wskazówki jak „odnowić oblicze tej ziemi”.  Wsłuchajmy się w ich głos.

Życzę abyśmy dokonywali dobrych wyborów, a dokonawszy ich, odnaleźli radość i nadzieję.

Życzę śmiałych marzeń i sięgania po najdalsze cele.

Życzę odwagi w słowach, myślach i czynach; odwagi, która przystoi ludziom wolnym.

Życzę abyśmy współdziałali w naszej polskiej wspólnocie w wolności i sile ducha.

Życzę by pytanie – jaka Polska – stało się dla nas najważniejsze.

Aby przekreśliło sprawy błahe i nieistotne oraz sztuczne dylematy i podziały.

Wierze, że te życzenia mogą się spełnić, że są w zasięgu ręki, w kręgu naszych możliwości.

Wierzę, że nic nam nie zagrodzi naszego marszu ku Polsce niepodległej, sprawiedliwej, bezpiecznej i zasobnej.

Maria Szonert Binienda

JESTEM PRZY TOBIE

MARYJO, KRÓLOWO POLSKI

CZUWAM!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *