POLECAMY! Kurs „NAKRĘCONA NAUKA”

POLECAMY! Kurs „NAKRĘCONA NAUKA”

Serwis Nauka w Polsce MEiN ogłasza kolejny kurs tworzenia filmów popularnonaukowych pt „Nakręcona Nauka”. Zaczyna się kurs 11 października 2021 r. w serwisie YouTube. Kurs zabezpiecza indywidualnego mentora dla uczestników.

Kurs jest skierowany do chętnych tworzenia filmów popularyzujących różne dziedziny nauki samodzielnie, bez nadmiernych wydatków finansowych.
Autorami kursu są członkowie Fundacji Marsz dla Nauki oraz Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.

„Nakręcona Nauka” to seria filmów instruktażowych, a także mentoring i wolny (dzięki współfinansowaniu przez Ministra Edukacji i Nauki) dostęp do społeczności kursantów.
Wśród poruszanych zagadnień znajdą się podstawy przygotowania planu zdjęciowego, informacje dotyczące oświetlenia, nagrywania dźwięku, ale też pracy z treścią filmu oraz odcinki na temat autoprezentacji i emisji głosu. Pomagać w „Nakręconej Nauce” będą: Darek Aksamit (narracja, nagrywanie eksperymentów naukowych, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży), Elżbieta Pogoda (narracja, dopasowanie do publiczności, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży, autoprezentacja), Beata Kawczyńska (emisja głosu, prezentacja sceniczna, aktorstwo), Mariusz Gogól (montaż, nagrania od strony technicznej, autoprezentacja), Marcin Zastawnik (dźwięk, montaż filmów, nagrania od strony technicznej).

W ramach akcji planowane jest również przekazanie stypendium w postaci pomocy technicznej w nagraniu i post produkcji filmu według scenariusza, stworzonego przez wybraną osobę.

Uczestnicy zarejestrowani na stronie www.nakreconanauka.pl otrzymają dostęp do grupy internetowej zrzeszającej społeczność kursantów, a tam bezpośrednią informację zwrotną od autorów kursu oraz wiele dodatkowych wskazówek.

Rejestrujemy się na stronie www.nakreconanauka.pl do 11 października 2021 r.

+ posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.