III MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EDUKACJI POLONIJNEJ

III MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EDUKACJI POLONIJNEJ

Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych w Londynie organizuje w dniach 15-16 stycznia 2022 roku III Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej.
Ideą Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej jest dotarcie do jak największej liczby Polonii na całym świecie, krzewienie kultury i języka polskiego.
Wydarzeniu towarzyszy szereg ciekawych inicjatyw dostępnych bezpłatnie online:
– reportaże-wywiady na kanale YouTube z rodzicami uczniów szkół polonijnych, absolwentami, nauczycielami i dyrektorami szkół (od 14 stycznia);
– wystawa – reportaż pt.: OSOBOWOŚĆ POLONIJNA ROKU;

– MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA UCZNIA ROKU “JA I MOJA SZKOŁA”;
– KONKURS NA POLONIJNEGO ARTYSTĘ ROKU “KREATORZY UCZUĆ I WYOBRAŹNI” organizowany wspólnie z Kwartalnikiem Literacko-Artystycznym Ypsilon.
Głównego dnia, 16 stycznia 2022, nauczyciele będą mogli wziąć udział w warsztatach i posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów od edukacji i nauczania języka polskiego, między innymi z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Polskiej Akademii Nauk, Polish Academy of Social Sciences and Humanities in London, Centrum umiejętności czytania i pisania przy Wydziale Edukacji i Rekreacji Urzędu Miasta Reykjavík, University of Windsor, Canada.
Gościem specjalnym III MDEP będzie pan Robert Makłowicz.
Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.passhlondyn.eu/
https://www.facebook.com/PASSH.London

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.