Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zaprasza!

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zaprasza!

 

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zaprasza: W listopadzie 2022 roku, Katolicki Uniwersytet Lubelski zainaugurował Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. To inicjatywa wynikająca z misji uniwersytetu, realizowana przy współpracy z Polskimi Misjami Katolickimi we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz służbami dyplomatycznymi i organizacjami polonijnymi na całym świecie. W I edycji, w 6 kursach, bierze udział ponad 330 uczestników z 11 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Obecnie trwa rekrutacja do II edycji kursów i będę wdzięczny za pomoc w dotarciu z tą informacją do Polonii z parafii, organizacji współpracujących i wszystkich, których Państwa, ta informacja może zainteresować.  Prosimy o przekazanie tej informacji do osób, które mogą być zainteresowane udziałem w kursach. 

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Oferta edukacyjna obejmuje szkolenia m.in. z promocji kultury polskiej, nowych mediów i komunikacji, teologii i nowej ewangelizacji, opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, profilaktyki zachowań ryzykownych oraz poradnictwa i strategii wspierających. Jest także nowość: kurs skutecznego menagera i lidera zespołu, podstawy zarządzania. Kursy rozpoczną się w marcu 2023 roku.

– Misją naszego uniwersytetu jest także docieranie do Polonii i Polaków na całym świecie. To motywuje nasze działania związane z ofertą edukacyjną dla rodaków za granicą – podkreśla rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski. Podczas niedawnego otwarcia biura Studium KUL w Paryżu rektor zaznaczył też, że przedsięwzięcie to wypływa z “tradycji bliskości uniwersytetu wobec osób, które potrzebują wsparcia edukacyjnego”. – Uniwersytet jest akademickim Samarytaninem, którzy przychodzi i oferuje pomoc tym, którzy otwierają swoje serca – zwrócił uwagę, dodając, że takie podejście umacnia prestiż uczelni i pokazuje jej elitarność w świecie akademickim.

– Zajęcia dydaktyczne są okazją nie tylko do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Stwarzają także możliwość osobistego rozwoju, promocji polskiej kultury, języka i historii. Zajęcia są również miejscem spotkania i wymiany doświadczeń dla Polonii z całego świata – mówi dr Wojciech Wciseł, kierownik ds. projektów edukacyjno-kulturalnych KUL dla Polonii i Polaków za granicą, koordynator Studium.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność w listopadzie 2022 roku. W I edycji, w 6 kursach, bierze udział ponad 330 uczestników z 11 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL w trybie hybrydowym: są to 4 dwudniowe zjazdy online i 2 dwudniowe zjazdy hybrydowe w krajach uczestników kursów (stacjonarne z transmisją online).

Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia Studium w języku polskim i angielskim. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, opisy kursów i harmonogram zajęć dostępne są na stronie polonia.kul.pl.

===

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *