Polska zasługuje na Nagrodę Nobla!

Polska zasługuje na Nagrodę Nobla!

 

Polska i Polacy zasługują na Nagrodę Nobla i na uznanie społeczności międzynarodowej. Pomoc jakiej udzielają uchodźcom z Ukrainy jest wręcz wyjątkowa. Co za wspaniały kraj!
napisał na Twitterze Víctor Olivares. W ten sposób ten meksykański dziennikarz mieszkający w Hiszpanii pochwalił zaangażowanie Polaków w pomoc swoim wschodnim sąsiadom uciekającym przed wojną na Ukrainie. Polska przyjęła już ponad 2 mln uchodźców wojennych z Ukrainy.

Podczas gdy działania Władimira Putina na Ukrainie powodują rozpacz, Polska tym co zrobiła i robi przywróciła wiarę w człowieczeństwo” – napisał Matthew Day dla dziennika Daily Telegraph. Day również zaproponował przyznanie Polsce Pokojowej Nagrody Nobla. Day wskazuje, że do Polski przybyło już ponad dwa miliony osób, co jest liczbą niewyobrażalną jak na państwo o 38-milionowej populacji.  Podkreśla też, że reakcja na ludzkie nieszczęście jest w dużej mierze oddolna, organizowana przez indywidualne osoby, grupy przyjaciół, organizacje lokalne, kluby czy dzielnice. 

“Podczas gdy Putin i jego kohorta pozbawionych kręgosłupa i służalczych zwolenników upodlili ludzkiego ducha swoim okrucieństwem na Ukrainie, naród polski otworzył swoje drzwi dla obcych i pokazał, że choć ludzkość jest zdolna do ogromnego zła, to ma również zdolność do ogromnego współczucia. Jeśli to nie zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla, to nie wiem, co zasługuje.”

 

 

 

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *