Moja droga do Polonii i wiary

Moja droga do Polonii i wiary

XXV Forum Polonijne

Warszawa – Toruń 

W dniach 27-29 kwietnia 2023 roku odbyło się XXV Forum Polonijne pod hasłem “Moja droga do Polonii i wiary.”  Minister Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, zainaugurował XXV Forum Polonijne, które było organizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W inauguracji wzięli udział m.in. Minister Piotr Wawrzyk – wiceminister spraw zagranicznych Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Minister Tomasz Rzymkowski – Poseł na Sejm, Ministerstwo Edukacji i Nauki, oraz Polcy z całego świata.

“W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia Forum Polonijnego, którego tegoroczna edycja będzie przestrzenią do podzielenia się wspomnieniami przez naszych Rodaków z zagranicy”, powiedział Minister Jan Dziedziczak  otwierając Forum.  Podkreślił też rolę Rodaków żyjących poza granicami Polski oraz wagę tworzenia sieci patriotycznej Polonii. “Historia Polonii i Polaków za granicą, jej działania i ambitne dążenia to nasze dziedzictwo i ogromny kapitał” przypomniał.

W drugim dniu obrad uczestnicy złożyli wieńce pod pomnikiem Swiętego Jana Pawla II w Akademii Kultury Spolecznej i Medialnej w Toruniu. W czasie obrad wystąpili rodacy z Australii, Europy oraz obu Ameryk.

Website | + posts
Maria Szonert Binienda
+ posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *