Zbliża się III Światowy Zjazd Patriotycznych Środowisk Polaków z całego świata.

Zbliża się III Światowy Zjazd Patriotycznych Środowisk Polaków z całego świata.

Drodzy Członkowie i Sympatycy Światowego Stowarzyszenia “Republika Polonia”

Już wkrótce spotykamy się w kraju w celu zacieśnienia naszej współpracy, pogłębienia zrozumienia bieżących wydarzeń zagrażających niepodległości Polski w kontekście historycznym,  oraz  ustosunkowania się do wyzwań, jakie po raz kolejny los stawia przed naszym narodem.

Kongres dla Niepodległej rozpoczynamy i kończymy w Warszawie. W międzyczasie odwiedzamy parę innych miast w tym Lublin. Nasz wyjazd w dniach 1-2 października ma charakter poznawczo-oświatowy.  Po drodze odwiedzimy Sulejówek i Kozłówkę, a następnie spotkamy się z przedstawicielami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Wysłuchamy też prelekcji nt. Aleksandry Piłsudskiej, Józefy Zamoyskiej oraz 100-lecia Wilna. W Lublinie odbędzie się również pierwszy panel polonijny z udziałem członków naszego stowarzyszenia. 

III Światowy Zjazd Patriotycznych Środowisk Polaków

W dniu 3 października złożymy wizytę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz spotkamy się z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Ministrem Janem Dziedziczakiem.  W godzinach wieczornych spotkamy się na zebraniu członków naszego stowarzyszenia.

W dniu 4 października odbędzie się w Warszawie całodniowa konferencja “Dla Niepodległej”. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz, świata akademickiego, mediów, Polonii oraz Polaków zamieszkałych poza granicami kraju. Planujemy wystąpienia kilku wiodących autorytetów naszych czasów, w tym wystąpienie Prof. Andrzeja Nowaka nt. znaczenia dorobku Maurycego Mochnackiego dla współczesnych Polaków. Podejmiemy też palące problemy bezpieczeństwa Polski, wojny dezinformacyjnej oraz relacji polsko-niemieckich.  Konferencję zakończy drugi panel polonijny. 

Konferencja “Dla Niepodległej”, która odbędzie się w dniu 4 października w Warszawie będzie transmitowana na żywo na kanale Blogpress w systemie YouTube.   Osoby zainteresowane osobistym udziałem w tej konferencji prosimy o kontakt drogą mailowa na adres: republikapolonia@gmail.com.  Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy więc rezerwować miejsca jak najszybciej.

Serdecznie Zapraszamy!

Światowe Stowarzyszenie “Republika Polonia”

https://republikapolonia.pl/2023/07/24/kongres-dla-niepodleglej-2023-swiatowe-stowarzyszenie-republika-polonia/

 

 

 

 

 

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *