Na Święto Wojska Polskiego wesprzyj akcję Polski Centaur!

Na Święto Wojska Polskiego wesprzyj akcję Polski Centaur!

15 sierpień 2023 

Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięstwa Polski w bitwie polsko-bolszewickiej w 1920 r.

 Na Święto Wojska Polskiego wesprzyj akcję Polski Centaur! Sto trzy lata temu w 1920 roku Wojsko Polskie rozpędziło na cztery wiatry sowiecką Armie Czerwoną liczącą 5.5 miliona żołnierzy.

Jednym z cudów tego epokowego zwycięstwa było złamanie przez Polskich kryptologów szyfrów wojennych zbliżającej się ku Warszawie Armii Czerwonej. Cudem nie był geniusz i inteligencja polskich kryptologów, bo jest to stan naturalny wśród odwiecznego Narodu Polskiego. Cudem były natomiast zbiegi okoliczności, których pojawienie się w tamtej chwili i przestrzeni było nieprawdopodobne.

A jednak!

Genialni Polacy, oficerowie Wojska Polskiego, rozbili szyfry wroga dzięki bardzo tajemniczym zbiegom okoliczności splatającym nieplanowany urlop oficera udającego się na ślub siostry, szczerbatego grzebienia i noweli Edgara Alen Poe “Złoty żuk”.

Na Święto Wojska Polskiego wesprzyj akcję Polski Centaur!

Polonia Semper Fidelis!

Polish Centaur

Prosimy Polaków na całym świecie o poparcie projektu budowy wielkiego, dech-zapierającego pomnika
Polski Centaur!

Monument jaki Szukalski wykreował nie miał przypodobać się jak łagodny, uspokajający cenotaf walk, których przeraźliwość już dawno znikła i teraz możemy oczekiwać bardzo przyjemnego, estetycznego widoku. Nasza niepodległość nie była zdobyta grzecznością. Polski Centaur wyraża renesansowego ducha “terribilitas”, który łączy powagę z gotowością na koszmar, konieczny do Zwycięstwa.

Wesprzyj akcję Polski Centaur! Więcej informacji można znaleźć tu:

https://www.polish-centaur.org/

 

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *