Kongres dla Niepodległej – Galeria Wspomnień

Kongres dla Niepodległej – Galeria Wspomnień

Kongres dla Niepodległej 2023 już za nami.  W tym roku zjazd członków i sympatyków Światowego Stowarzyszenia “Republika Polonia” w kraju był szczególnie udany.  Do kraju zjechali rodacy z pięciu kontynentów i 12 krajów świata.   Wspólnie spędziliśmy wspaniałe całe cztery dni w przyjaznej i serdecznej atmosferze.  Poznaliśmy się bliżej oraz poszerzyliśmy naszą wiedzę o Polsce i o nas samych.

Zwiedziliśmy wspólnie przy pięknej pogodzie wspaniałe muzea – obiekty kultury polskiej, pogłębiliśmy wiedzę na temat Aleksandry i Józefa Piłsudskich oraz rodziny Zamoyskich,  jak również zachłysnęliśmy się urokiem polskiego krajobrazu.

Mieliśmy też okazję zapoznać się z kierownictwem KUL, w szczególności z Centrum Polonijnym KUL oraz z naukowcami z lubelskiego oddziału IPN. To dla patriotycznych środowisk Polaków poza granicami kraju bardzo cenne doświadczenie.   

Zostaliśmy też przyjęci przez Ministra Jana Dziedziczaka i jego zespół w dostojnym, historycznym budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz odznaczeni za zasługi dla Polonii i Polaków za  Granica Dyplomem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego razem z naszymi członkami Wielebnym Ojcem Zdzisławem Malczewskim oraz Adamem Gajkowskim.

Cały program podsumowaliśmy Konferencja dla Niepodległej, na której głos zabrali przedstawiciele polskich władz, wybitni naukowcy, działacze społeczni oraz przedstawiciele Polaków poza granicami kraju, w tym Adam Gajkowski kandydujący jako przedstawiciel Polonii w wyborach do sejmu 15 października 2023 z pozycji 20 z listy numer 4 w okręgu warszawskim.

Konferencja ta była transmitowana na żywo przez Blogpress. Poniżej zamieszczamy linki do czterech segmentów wideo reportażu z Konferencji dla Niepodległej  z dnia 4 października 2023 oraz drobną część dokumentacji fotograficznej tego wydarzenia. Więcej zdjęć będziemy publikować w późniejszym terminie.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Website | + posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *