10 maja odbędzie się wielki protest NSZZ “Solidarność” przeciwko polityce Zielonego Ładu

10 maja odbędzie się wielki protest NSZZ “Solidarność” przeciwko polityce Zielonego Ładu

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” jednogłośnie przyjęto uchwałę, zgodnie z którą 10 maja Solidarność zorganizuje protest przeciw oraz wystąpi z wnioskiem o rozpisanie referendum ogólnokrajowego w tej sprawie.

NSZZ “Solidarność” od początku wprowadzenia przez Unię Europejską polityki klimatycznej ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z tą polityką .

Dalej czytamy w uchwale:

“NSZZ «Solidarność» jednoznacznie stwierdza, że za politykę klimatyczną i jej skutki odpowiedzialna jest cała klasa polityczna RP”.

„Rozwiązania wdrażane w ramach Zielonego Ładu w przyszłości przełożą się m.in. na podwyżki opłat za prąd, ciepło, nowe podatki za energię i paliwo, zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, a także wzrostu cen żywności i zagrożenia żywnościowego kraju. NSZZ «Solidarność» postanawia głośno wyrazić swój sprzeciw wobec takiej polityki, organizując protest 10 maja 2024 roku, a podczas tego protestu będziemy domagać się głębokiej rewizji polityki klimatycznej Unii Europejskiej”.

Na posiedzeniu związku postanowiono także złożyć wniosek o rozpisanie ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu.

TYSOL.pl

+ posts

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *